Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 czerwca 2018

Złota kukurydza

ziarno kukurydzy na dłoni farmera
123RF Zdjęcie Seryjne

Na spadki za oceanem ma też wpływ dotychczasowe utrzymywanie wysokich stawek i podgrzewanie notowań kukurydzy przez giełdowych graczy. Kiedyś musiał nastąpić moment, że będzie taniej - mówią analitycy. Co to oznacza dla krajowych producentów? Na plus najpewniej wyjdą ci, którzy dotychczas podpisali kontrakty korzystając z wyższych cen.

Tymczasem na wolnym rynku, europejskie notowania kukurydzy już ruszyły ścieżką wyznaczoną przez Amerykę. Tona tego ziarna na paryskim parkiecie została przeceniona w ciągu zaledwie tygodnia z blisko 175 euro za tonę, na niespełna 160 euro/t. I wiele wskazuje na to, że to nie koniec przecen.

Krajowy rynek będzie musiał podążyć za tymi zmianami, by nie zostać z najdroższym w Europie ziarnem. Choć wczoraj obowiązywały jeszcze ceny z poniedziałku.

 

Kukurydza zł/t

żniwa 2018

na eksport 685-690

żniwa 2017

oferty sprzedaży 665-710

ceny transakcyjne 655-675

Agrobiznes TVP, 5 czerwca 2018