Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 maja 2018

Rzepak na poziomie

kwitnący rzepak na polu
123RF Zdjęcie Seryjne

A wysokie notowania w Paryżu oznaczają także lepsze oferty kontraktów na poszczególnych rynkach. Krajowi producenci, którzy do tej pory jeszcze nie zdecydowali się na zawieranie umów na nowe żniwa, teraz mają szansę podpisać je w korzystnej cenie.

Jeszcze tydzień temu tona w umowach na dostawy w sierpniu kosztowała maksymalnie 1530 złotych i to tylko dla ofert z przeznaczeniem surowca na eksport. Dzisiaj zawieranie umów zaczyna się powyżej tej granicy - tak w sprzedaży na eksport, jak i w podpisywaniu umów na dostawy do krajowych zakładów tłuszczowych. Tona wyceniana jest nawet na 1550 złotych.

Nieco mniej powodów do zadowolenia mają ci rolnicy, którzy jeszcze mają ubiegłoroczne nasiona. Teraz mogą liczyć na średnio 1460 złotych, a transakcje są nieliczne.

Agrobiznes TVP, 29 maja 2018