Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
25 maja 2018

Pasze nadal w cenie

worek z paszą dla zwierząt
123RF Zdjęcie Seryjne

Dla producentów grochu, którzy do tej pory wyczekiwali kupujących, teraz nastał czas sprzedaży. Groch chętnie kupują krajowi kontrahenci, ale i eksporterzy. Tona kosztuje średnio 760 złotych.

Mimo rosnącego zainteresowania na rynku, nie brakuje ofert sprzedaży niemodyfikowanej genetycznie krajowej śruty sojowej.

 

Śruty

ceny transakcyjne zł/t

jęczmienna 585

słonecznikowa 1200-1205

sojowa NON GMO 1925-1955

rzepakowa 1020-1027

 

Poszukiwana, a zatem i coraz droższa, jest śruta rzepakowa. W ciągu tygodnia jej cena wzrosła o kilkanaście złotych za tonę. To efekt z jednej strony mniejszych zakupów i przerobu rzepaku oraz niesłabnącej popularności polskiej śruty na zagranicznych rynkach.

 

Otręby

ceny transakcyjne zł/t

żytnie   455-475

pszenne  475-555

owsiane  255-275

 

I ceny te są zadowalające dla obu stron handlu, bo sprzedaż jest realizowana na bieżąco.

Agrobiznes TVP, 25 maja 2018