Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
22 lutego 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,8242
Euro
4,3387

Kurs średni NBP z dnia
22 lutego 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 maja 2018

Zboża w drodze do portów

zbożena statku
123RF Zdjęcie Seryjne

Producenci przywożą pszenicę i to z całego kraju. Stawki są zadowalające, a dobre nastroje wzmacniają notowania z paryskiej giełdy MATIF, gdzie kontrakty wciąż pną się w górę. Na zakończeniu piątkowej sesji, pszenica konsumpcyjna kosztowała prawie 177 euro za tonę czyli o 2,5 euro więcej niż dzień wcześniej. O 1,5 euro za tonę zdrożała też kukurydza (w poniedziałek jej notowania wyniosły 168,50 euro/t).

Rolnicy tak chętnie przywożą ziarno do portów, bo młyny płacą za pszenicę o 12,5% zawartości białka najwyżej 680 zł/t. A za taki sam towar na eksport, można otrzymać 720 zł/t.

 

Pszenica w portach

ceny transakcyjne zł/t

14,0% białka 730-740

13,5% białka 720-725

12,5% białka 715-720

źródło: BM Start

 

Ilość transakcji na pszenicę paszową minimalnie się zmniejszyła. Firmy realizują wcześniejsze zakupy. Nadal jest spory popyt na kukurydzę i jęczmień. Widoczne jest także duże zainteresowanie cenami zbóż z nowych zbiorów. Ale wzrost stawek, jaki nastąpił w maju i susza na polach spowodowały, że wielu producentów - w obawie przed ryzykiem - wstrzymało się z podpisaniem umów.

Agrobiznes TVP, 22 maja 2018