Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 maja 2018

Śruta poszukiwana

soja w strąkach
123RF Zdjęcie Seryjne

Sporą część dostępnego surowca pochłaniają też rynki zewnętrzne, bo śruta rzepakowa nadal pozostaje naszym hitem eksportowym. Tonę na wolnym rynku można kupić od 1000 złotych. Surowiec dostępny w zakładach tłuszczowych, kosztuje średnio 1030 złotych przy zamówieniach majowych i o 10 zł/t taniej przy odbiorze w czerwcu.

Na rynku, pomimo rozpoczętego sezonu wypasu na pastwiskach, oferta sprzedaży pasz jest szeroka.

 

Słonecznik

ceny transakcyjne zł/t

śruta   1200-1210

łuski   855

ziarno  1445

 

Hodowcy mogą wzbogacać dietę zwierząt makuchem lnianym czy olejem rzepakowym. Tona tego pierwszego to koszt 1255 złotych za tonę. Olej rzepakowy kosztuje nawet do 3365 zł/t.

Sporą popularnością cieszą się też otręby. Jęczmiennych nie ma w ofertach sprzedaży, za to obok żytnich i pszennych, pojawiły się kukurydziane.

 

Otręby

ceny transakcyjne zł/t

żytnie 420-455

pszenne 475-580

kukurydziane 385

Agrobiznes TVP, 9 maja 2018