Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 maja 2018

Światowy skok wzwyż notowań zbóż i soi

ziarna soi w worku

123RF Zdjęcie Seryjne

W ciągu niespełna tygodnia notowania śruty wzrosły z 371 dolarów do ponad 400. Do tak wysokich poziomów doprowadziły większe zakupy i obawy o dostępność surowca.

Argentyna, jeden z największych producentów soi na świecie, boryka się w tym roku ze słabymi zbiorami i musi wspierać przetwórstwo importem soi i śruty. I chociaż Chiny chcą wprowadzić cła importowe na amerykańską soję, to i tak nie brakuje giełdowych graczy, którzy podbijają stawki inwestując w kontrakty.

Co prawda w maju nadeszły korekty, ale notowania soi i śruty i tak są bardzo wysokie. Tona śruty sojowej na giełdzie w Chicago kosztuje 384,80 $/t.


A jak ta sytuacja przekłada się na nasz rynek?

Obecnie tona importowanej śruty sojowej kosztuje około 1770 złotych. Nadal wysoko wyceniana jest śruta wolna od GMO. Za taki krajowy surowiec trzeba zapłacić od 1950 zł/t do 1960 zł/t.

Agrobiznes TVP, 8 maja 2018