Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 maja 2018

Cenowy stan równowagi

młode kurczęta
123RF Zdjęcie Seryjne

Obecnie tuszki kosztują już około 5 złotych za kilogram. Wraz ze wzrostem ich cen, na razie jeszcze nieśmiało, ale w górę ruszyły także ceny skupu żywca na wolnym rynku.

W zeszłym tygodniu głównie na południu kraju zdarzały się notowania nawet poniżej 3 złotych, teraz są przynajmniej o 5 - 10 groszy wyższe. Stawki na wolnym rynku zbliżają się już do tych oferowanych w ramach umów kontraktacyjnych.

 

Brojlery zł/kg
wolny rynek 3,05-3,30
umowy kontraktacyjne 3,20-3,30
źródło: ZD
 

 

 

Oznacza to powrót równowagi pomiędzy podażą a popytem.

Teraz dużo zależeć będzie od pogody. Zbyt wysokie temperatury niosą ze sobą ryzyko większych upadków, a także mniejsze przyrosty. A i chętnych do zakupu mięsa w upały wyraźnie ubywa. Dlatego i dla hodowli i dla sprzedaży kurczaków, optymalne są raczej warunki wiosenne niż typowo letnie.

Agrobiznes TVP, 8 maja 2018