Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 kwietnia 2018

Ceny rzepaku niższe

ziarna rzepaku nabierane na łopatę
123RF Zdjęcie Seryjne

Krajowe zakłady powoli szykują się do rozpoczęcia przerw technologicznych przed nowym sezonem i robią coraz mniejsze zakupy. Widać to w dużej ilości ofert sprzedaży, które czekają na potencjalnych kontrahentów. Cena też już nie najwyższa. Za tonę ubiegłorocznych nasion przetwórcy proponują rolnikom maksymalnie 1440 złotych. Ale do transakcji dochodzi coraz rzadziej.

Zakłady kupują mniej nie tylko z uwagi na planowane przerwy technologiczne, ale i za sprawą mniejszego popytu na olej rzepakowy. Tłoczą więcej mniej, a to oznacza coraz szczuplejsze zapasy śruty rzepakowej i wyższe ceny. Kto może zaczekać z zakupem do połowy maja, może liczyć na stawki o kilkadziesiąt złotych niższe.

 

Śruta rzepakowa

ceny transakcyjne zł/t

teraz 1040-1050

maj   1000-1015

 

Niższe są też proponowane rolnikom ceny na rzepak z nowych zbiorów.

 

Rzepak - żniwa 2018

umowy kontraktacyjne zł/t

eksport 1420-1430

kraj       1390-1420

Agrobiznes TVP, 30 kwietnia 2018