Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
12 kwietnia 2018

Korekty cen rzepaku

zbiory rzepaku na polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Rzepak na paryskiej giełdzie Matif zaczął środowy poranek od poziomu poniżej 350 euro.

Na naszym rynku nieco mniej gorąca atmosfera. Ceny stabilne, ale transakcji niewiele. To efekt szacowania przez rolników stanu ozimin. W centrum i nieco na północy roślinom dokuczała nie tylko bezśnieżna zima, wzmagający minusowe temperatury wiatr, ale i długi deszczowy czas. Teraz dopiero widać, że część roślin sobie nie poradziła, a plantacje trzeba przesiewać. Lepiej jest na południu i zachodzie.

W całym kraju rolnicy wykorzystują teraz słoneczną pogodę nie tylko na szacunki, ale i na niezbędne roślinom zabiegi agrotechniczne. W efekcie w bieżącym handlu lekki zastój.

W połowie tygodnia za tonę rzepaku z ubiegłorocznych zbiorów, płacono od 1490 złotych do 1520 złotych.

Trwa kontraktacja nasion. W zależności od regionu kraju, umowy można podpisać od 1430 zł/t do 1455 zł/t.

Agrobiznes TVP, 12 kwietnia 2018