Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 kwietnia 2018

Śruta sojowa

ziarna śruty sojowej
123RF Zdjęcie Seryjne

Prawie 382 dolary - tyle kosztowała pod koniec ubiegłego tygodnia tona śruty sojowej na giełdzie w Chicago. To na tyle drogo, by na poszczególnych rynkach, które soi nie produkują na skalę światową, ceny nie mogły zacząć spadać mimo sporych ilości w magazynach.

Tak jest i na naszym rynku. Cena w portach to około 1600 złotych za tonę. Na wschodzie kraju można też znaleźć nieco tańsze oferty surowca przywożonego z Ukrainy.

 

Śruty

ceny transakcyjne zł/t

słonecznikowa 845-915

rzepakowa 995-1000

sojowa NON GMO 1755-1855

 

To bardzo wysoki poziom i analitycy są zdania, że to wina drogiego oleju rzepakowego i mniejszego przerobu nasion.

 

Olej

ceny transakcyjne zł/t

słonecznikowy 2777-2828

rzepakowy 3200-3400

sojowy 2655

Agrobiznes TVP, 9 kwietnia 2018