Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 kwietnia 2018

Zbożowe szanse dla rolników

kombajn na polu

123RF Zdjęcie Seryjne

 

W czasie ostatnich dni wielu rolników uważnie oglądało swoje plantacje i oceniało stan upraw po zimie. Czy rośliny nie wymarzły albo nie wymokły, tak jak się obawiano na północy kraju. Mając taką wiedzę porty i duże mieszalnie pasz oraz eksporterzy wysyłający ziarno do Niemiec, m.in. na etanol, wychodzą z ofertą cenową skupu nowych zbóż w ramach podpisanych wcześniej kontraktów, a rolnicy decydują się na zawieranie umów.

 

Kontrakty na nowe zboża (ceny w zł/t)

pszenica konsumpcyjna 695-705

pszenżyto 580-600

jęczmień  550-580

żyto 530-560

kukurydza 645-650

źródło: BM Start

 

Zdaniem maklerów bardzo korzystne są kontrakty na jęczmień, którego w tym roku (ze względu na dosiewanie) ma być na rynku bardzo dużo. Warto więc już teraz zabezpieczyć się przed spadkiem cen.

Agrobiznes TVP, 4 kwietnia 2018