Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
4 kwietnia 2018

Wyższe ceny zbóż to także droższy rzepak

ziarno rzepaku nabierane łopatą
123RF Zdjęcie Seryjne

W efekcie tona wyceniana jest teraz na blisko 352 euro. Powodów wzrostów analitycy upatrują zarówno w powrocie graczy na rynek po świątecznej przerwie, ale i w decyzji Chin o wprowadzeniu embarga na amerykańskie produkty. Europejscy producenci widzą w tym swoją szansę na większą sprzedaż. A zmiany w Europie już pozwoliły na podniesienie stawek i u nas.

Jeszcze tydzień temu ceny prognozowane na kwiecień krążyły wokół 1450 złotych za tonę. Wczoraj rzepak z ubiegłorocznych zbiorów można było sprzedać za 1530 zł/t. A jeśli wzrosty w Europie się utrzymają, to i u nas pojawi się szansa na negocjowanie wyższych cen.

Nieco mniejsze zmiany są w stawkach proponowanych za nowe zbiory. W zależności od regionu i przeznaczenia, nasiona można zakontraktować od 1430 zł/t do 1460 zł/t. Ale rolnicy na razie czekają z decyzjami, bo ruszyli w pola sprawdzić kondycję upraw.

Agrobiznes TVP, 4 kwietnia 2018