Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 marca 2018

Pędzący królik

ferma królicza
123RF Zdjęcie Seryjne

Żywca króliczego brakuje we wszystkich dużych ubojniach, ale także niewielkie firmy przetwórcze maja z tym problem. Intensywne poszukiwanie królików przez ubojnie przed Świętami Wielkanocnymi w ostatnich latach wciąż się powtarza.

A potrzeby firm co roku są coraz większe, bo rośnie popyt na to mięso. Wpływa na to między innymi moda na zdrową żywność i powrót do wytwarzania tradycyjnych potraw samemu, na przykład pasztetu z królika. Rynek dynamicznie się rozwija. Przybywa ferm, ale już nie tych małych, a coraz częściej tych powyżej 50 samic i to z przeznaczeniem na sprzedaż bezpośrednią, dlatego zakładom może być coraz trudniej znaleźć surowiec.

Firmy przetwórcze nie miały więc wyjścia i w tym sezonie podwyższyły stawki już na początku marca. I wygląda na to, że takie ceny raczej będą musiały utrzymać się, by nie zniechęcić dostawców.

 

Króliki

ceny skupu żywca zł/kg

teraz 8,00-8,50

rok temu 7,00-8,00

źródło: PZHK

Agrobiznes TVP, 29 marca 2018