Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 marca 2018

Ceny zbóż w Polsce najwyższe w Europie

kombajn na polu zbóż
123RF Zdjęcie Seryjne

Ziarno w Polsce jest teraz jednym z najdroższych w Europie, a na paryskiej giełdzie MATIF ziarno wciąż tanieje. Wielkanoc już za niecały tydzień, a po świętach czas na wiosenne prace polowe. Do tego import zbóż z południa, czy wschodu nie wpłynął na razie znacząco na spadek krajowych cen.

Rolnicy przestali czekać i sprzedają ziarno. Transakcji jest coraz więcej, ale po najniższych stawkach.

 

Zboża

w magazynie sprzedającego zł/t

pszenica konsumpcyjna 14,0% 690-700

pszenica konsumpcyjna 13,5% 670-690

pszenica konsumpcyjna 12,5% 650-670

pszenica paszowa 615-665

źródło: BM Start

 

Zboża

w magazynie sprzedającego zł/t

pszenżyto 560-610

jęczmień  610-680

żyto 540-610

 

Zboża

w magazynie sprzedającego zł/t

kukurydza 600-660

owies 500-560

 

 

To także czas na szukanie materiału siewnego. Rolnicy, którzy nie mają dobrej jakości ziarna jarego na dosianie, a nie decydują się na zakup materiału kwalifikowanego, szukają odpowiedniego surowca w ofertach giełdowych. Obecnie kupowany jest głównie jęczmień i pszenica. Jest też zainteresowanie kukurydzą.

Agrobiznes TVP, 29 marca 2018