Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
12 marca 2018

Światowe notowania cen zbóż

giełda rolna wykres notowań cen
123RF Zdjęcie Seryjne

Od początku roku ceny ziarna zdobywają coraz to wyższe, nie notowane od miesięcy poziomy. A zwyżkom zdecydowanie przewodzi kukurydza. Na wzrost stawek wpływ ma także niespotykana od lat susza, która nawiedziła uprawy w Argentynie. Obawy rosną, bo co dziesiąta tona tego ziarna pochodzi z Ameryki Południowej.

Jeszcze na początku roku notowania kukurydzy nie przekraczały 140$/t, ale systematycznie pięły się w górę. Na ostatniej sesji osiągnęły już poziom 150 dolarów za tonę. Takich stawek nie było od lipca ubiegłego roku, analitycy prognozują dalsze wzrosty, jednak trudno będzie powtórzyć rekordy z 2012-ego roku, kiedy to kukurydza kosztowała znacznie powyżej 320 dolarów.

Dobrze mają się także notowania pszenicy. Po długim okresie stagnacji pod koniec grudnia ubiegłego roku, ceny zaczęły wyraźnie rosnąć. Z poziomu 140 dolarów za tonę, wzrosły obecnie do 180$/t.  Takich notowań nie było od kilku miesięcy.

Agrobiznes TVP, 12 marca 2018