Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
12 marca 2018

Stan ozimin

pole uprawne
123RF Zdjęcie Seryjne

Niektórzy rolnicy, pomimo zamarzniętej ziemi wyjechali w pola. Jak mówi Bartłomiej Karamon z gospodarstwa rolnego Brynicy koło Wołczyna, nie ma na co czekać, ponieważ trudno przewidzieć co przyniesie przyszły tydzień - a rzepak już teraz potrzebuje azotu. Skoro zatem warunki pozwalają wjechać na pole, nie należy zwlekać.

Rolnicy z niepokojem obserwują stan przezimowania upraw. Kazimierz Morawiec, rolnik z Kózki koło Byczyny, jest zdania, że odmiany pszenicy krajowej, bardziej odpornej na mrozy, mogą przezimować, w przeciwieństwie do odmian delikatniejszych. Rolnik obawia się również, że przemrożeniu ulegnie jęczmień ozimy. Co do rzepaku - na ten moment ciężko jest określić, jak będzie wyglądała sytuacja. Wszystko zależy od jego stanu.

Doktor Agnieszka Krawczyk z ODR w Łosiowie także jest zdania, że na tę chwilę ciężko mówić o tym, jakie będą uszkodzenia roślin.

Jednak niektóre gatunki przezimowały dobrze. Przeprowadzony przez Bartłomiej Karamona test na jęczmieniu ozimym, hybrydowym, wypadł pomyślnie. Jednak wielu rolników wciąż jeszcze czeka, aby wjechać na pola. Gleba w wielu miejscach jest jeszcze zamarznięta. Gdy tylko ruszy wegetacja, wiadomo będzie czy warto nawozić uprawy czy też lepszym rozwiązaniem będzie zaoranie pól i siew roślin jarych.

ROL-PETROL Giełda Paliwowo-Rolna, Agrobiznes TVP, 12 marca 2018