Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 marca 2018

Króliki królują

ferma królicza
123RF Zdjęcie Seryjne

Eksperci prognozują, że żywca króliczego nie wystarczy pod wszystkie zamówienia. W ubiegłym roku sytuacja była podobna, ale ceny skupu nie wzrosły.

Teraz jest inaczej. Firmy przetwórcze podwyższyły stawki, żeby pozyskać jak najwięcej surowca.

 

Żywiec króliczy

punkty skupu zł/kg

rok temu 7,00-8,00

teraz    8,00-8,50

źródło: PZHK

 

Eksperci z Krajowego Związku Hodowców Królików zachęcają do powiększania hodowli i tworzenia nowych ferm, szczególnie tych drobnotowarowych, do 200 samic. Coraz więcej powstaje także ubojni królików. Do niedawna były tylko dwie. Teraz są już cztery duże i sporo mniejszych, które towar dostarczają zainteresowanym klientom w ramach sprzedaży bezpośredniej.

Polska wysyła też żywe króliki do krajów Europy Zachodniej, głównie do Holandii i Niemiec. Natomiast do nas zwierzęta dostarczają Słowacy. Wciąż docierają do nas także tuszki z Francji i Hiszpanii - przeważnie do dużych sieci handlowych. Ale nie są to dostawy regularne.

Agrobiznes TVP, 8 marca 2018