Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 marca 2018

Ceny rzepaku w dół

duże ziarno rzepaku nabierane łopatą
123RF Zdjęcie Seryjne

Notowania rzepaku rozpoczęły środę od poziomu o blisko 9 euro niższego niż były 1 marca. Tona kosztowała wczoraj 352 euro. Ale droga soja i obawy o przezimowanie rzepaku w części Europy, mogą przynieść wzrost stawek.

Na krajowym rynku też spore obawy o rzepak na polach, zwłaszcza tam, gdzie nie było okrywy śniegowej. Ale mimo to część producentów zdecydowała się na podpisanie umów kontraktacyjnych na nowe zbiory, gdy ceny sięgały 1490 złotych. Wczoraj było już nieco taniej, bo górna granica wynosiła 1470 zł/t.

Obniżeniu uległy także stawki proponowane za ubiegłoroczne nasiona - tonę sprzedać można było wczoraj za maksymalnie 1550 złotych. Ale i w tym przypadku rolnicy wykorzystali odpowiedni moment i sprzedawali ziarno na przełomie lutego i marca, gdy ceny były wyższe nawet o 40 złotych za tonę.

Agrobiznes TVP, 8 marca 2018