Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
7 marca 2018

Duże zmiany na drobiowym rynku

obróbka mięsa drobiowego
123RF Zdjęcie Seryjne

Niektórzy hodowcy postanowili poczekać z odstawianiem kurczaków do punktów skupu do przyszłego tygodnia, kiedy ma być już cieplej. Ci, którzy zdecydowali się na transport w czasie mrozów nie uniknęli sporych upadków. W rezultacie kurczaków na rynku jest wyraźnie mniej, a ceny zaczęły gwałtownie rosnąć.

 

Kurczaki na giełdach towarowych (ceny z dnia 02.03.2018)

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,30-5,80

filety 13,00-13,80

skrzydełka 3-cz 4,00-5,20

ćwiartki 3,10-3,30

źródło: BM Agrohandel

 

W tej sytuacji, wciąż taniejące filety z indyków zbliżyły się już do poziomu filetów z kurczaków. Spadki cen, handlowcy i eksperci w dużej mierze przypisują wyraźnie mniejszym odbiorom ze strony Wielkiej Brytanii.

 

Indyki na giełdach towarowych (ceny z dnia 02.03.2018)

ceny transakcyjne zł/kg

filety    13,00-14,00

uda b/k   9,50-11,00

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 7 marca 2018