Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
2 marca 2018

Rzepak coraz droższy

rzepak na tle pochmurnego nieba
123RF Zdjęcie Seryjne

A wyższe notowania na świecie plus drożejące euro, zaowocowało podwyżkami na krajowym rynku. Jeszcze tydzień temu górna granica zakupu wynosiła 1550 złotych, do dzisiaj przesunęła się o 20 złotych w górę.

Na rynku trwa przeciąganie liny, bo chociaż rzepaku jest dużo, to zakłady nie mają wystarczających zapasów, a producenci nie chcą tanio pozbyć się towaru. W tym tygodniu szala przechyliła się na stronę sprzedających, a to głównie z powodu obaw o stan ozimin. Mróz przy braku okrywy śnieżnej może spowodować wymarznięcia rzepaku na polach. Najbardziej zagrożone są uprawy w centrum i w Wielkopolsce, lepsze perspektywy są dla północnego wschodu. I chociaż pewności co do strat jeszcze nie ma, to stawki proponowane w umowach kontraktacyjnych już poszły w górę.

 

Rzepak - zbiory 2018

umowy kontraktacyjne (dostawa w sierpniu) zł/t

kraj    1450-1460

eksport 1470-1480

 

Ale zainteresowanie ze strony producentów podpisywaniem kontraktów, nie jest większe niż w poprzednich latach, bo przy wielu niewiadomych rolnicy wolą do niczego się nie zobowiązywać, by nie stracić.

Agrobiznes TVP, 2 marca 2018