Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 lutego 2018

Spadki cen na rynku drobiu

Zdaniem maklerów w najbliższym czasie wielkość sprzedaży ma małe szanse na poprawę, tym bardziej, że rynek drobiu nie jest uzależniony od świąt, tak jak rynek wieprzowiny. Pod Wielkanocne zapasy zaczęto już kupować na przykład schab bez kości, a z myślą o okresie grillowym-karkówkę, bo później mięso to zapewne zdrożeje.

A na rynku kurczaków po ubiegłotygodniowych wysokich stawkach za tuszki nie ma już śladu. Od ubiegłego poniedziałku ceny z lekkimi wahaniami wyraźnie idą w dół.

 

Kurczaki na giełdach towarowych

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,20-5,30

ćwiartki 2,90-3,20

skrzydełka 3-cz. 2,80-3,50

filety 12,30-13,0

źródło: BM Agrohandel

 

A co z indykami? Tu także spadki - szczególnie widoczne na przykładzie filetów.

 

Filety z indyków

ceny transakcyjne zł/kg

miesiąc temu 14,00-15,50

teraz 13,50-14,00

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 22 lutego 2018