Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 lutego 2018

Dobre zmiany dla hodowców drobiu

kurczęta w hodowli
123RF Zdjęcie Seryjne

Ceny zbytu tuszek znacznie przekraczają 5 złotych za kilogram. W tej sytuacji zakłady za kurczaki gotowe są płacić około 3 i pół złotego, byle by tylko zdobyć surowiec.

Najwięcej za brojlery, jak zwykle, gdy żywca brakuje, można dostać na wolnym rynku. Niższe stawki obowiązują w ramach umów kontraktacyjnych. Ale i tu do ceny podstawowej dochodzą jeszcze dodatki np. za wagę ptaków.

 

Brojlery

ceny skupu netto zł/kg

wolny rynek 3,40-3,50

umowy kontraktacyjne 3,25-3,35

 

Eksperci zawirowanie na rynku drobiu prognozowali już od kilku tygodni. Wielu hodowców, na przełomie starego i nowego roku, zrobiło sobie przerwę w zasiedlaniu kurników i z produkcją ruszyło dopiero po Trzech Królach. W efekcie do ubojni trafia teraz wyjątkowo mało żywca, a krajowy popyt i eksport są duże. Jednak już w drugiej połowie lutego, kiedy ilość dostaw zacznie wracać do normy, prawdopodobnie spadną i ceny.

Zdaniem hodowców, granica opłacalności do 3,30 zł/kg - dopiero powyżej tego poziomu można liczyć na zysk.

Agrobiznes TVP, 8 lutego 2018