Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:



ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
8 lutego 2018

Aktualności z rynku rzepaku

kwitnący kwiat rzepaku w zbliżeniu
123RF Zdjęcie Seryjne

Jeszcze lepiej dla nabywców wypada porównanie notowań z zeszłym rokiem. W lutym 2017 roku tona rzepaku kosztowała 412 euro, dzisiaj niespełna 350. A może być taniej, bo popyt nie jest bardzo duży, a nasion na światowym rynku jest w bród.

Krajowy rynek od pewnego czasu podąża ścieżką wytyczaną przez wewnętrzne realia. Pierwszy efekt zaplanowanego na luty większego importu i obaw o popyt na rodzimy surowiec, dał się zauważyć już tydzień temu - rolnicy decydowali się na obniżanie stawek. Ten tydzień ugruntował i obawy i przeceny.

W ciągu tygodnia ceny transakcyjne rzepaku spadły nawet o 40 złotych za tonę. W zeszłym roku o tej porze stawki sięgały 1880 złotych. A jak jest teraz?

 

Rzepak zł/t

ceny transakcyjne 1480-1505

kontrakty na eksport (sierpień 2018) 1430

w kraju 1396-1404

 

Sprzedaż, mimo niższych stawek, nie słabnie. Pojawiły się też pierwsze oferty zakontraktowania nasion ze zbiorów 2018. Na razie zainteresowanie podpisywaniem umów kontraktacyjnych jest niewielkie, bo trudno jeszcze ocenić jak rzepak przezimował.

Agrobiznes TVP, 8 lutego 2018