Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
11 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7302
Euro
4,2966

Kurs średni NBP z dnia
18 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
31 stycznia 2018

Aktualne ceny rzepaku

zbiory rzepaku z pola
123RF Zdjęcie Seryjne

Tona rzepaku kosztuje teraz niewiele ponad 345 euro. To ponad dwanaście euro taniej niż na początku miesiąca. Przyczyna leży w dużej ilości surowca na rynku, ale i słabej kondycji europejskiej waluty.

Tymczasem krajowi producenci nie mają na co narzekać. Stawki proponowane przez kupujących są przynajmniej o 50 złotych za tonę wyższe niż cena dyktowana przez paryski parkiet. A kupujący też mają powody do zadowolenia, bo doczekali się cenowych ustępstw ze strony rolników. To efekt planowanego na luty większego importu i obaw producentów o możliwość zbytu nasion, których na rynku jest bardzo dużo.

 

Rzepak zł/t

oferty zakupu  1514-1540

oferty sprzedaży 1515-1600

 

Najtaniej można kupić rzepak na południu kraju, a najdroższy jest na północy. I tu i tu, transakcji przybywa.

Agrobiznes TVP, 31 stycznia 2018