Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 stycznia 2018

Prognozy zbiorów zbóż na świecie

kombajn na polu w czasie żniw
123RF Zdjęcie Seryjne

757 milionów ton - to rekordowy wynik. A w dużej mierze odpowiadają za niego Chińczycy. W Państwie Środka na koniec sezonu zapasy mają wynieść ponad 128 milionów ton. Wobec 111 w poprzednim.

Ale dla Europy wstępne statystyki nie wyglądają już tak dobrze. Tu według pierwszych prognoz trzeba będzie liczyć się ze spadkami. Na razie to bardzo ostrożne cięcia, zaledwie rzędu pół miliona ton w porównaniu z poprzednim rokiem. Prognozy mniejszych zbiorów to wynik problemów z siewem ozimin, które dotknęły między innymi północ Europy, ale nie ominęły też Polski. Specjaliście oceniają, że produkcja spadnie u nas o 600 tysięcy ton. Podobnie w Rumunii. Nieco mniejsze spadki w Bułgarii - o 400 tysięcy ton.

Jednak europejskie zbożowe potęgi już w swoich statystykach wpisują plusy. Dziś, o najwyższym przewidywanym wzroście zbiorów mogą mówić Hiszpanie. Ma on przekroczyć 1,5 miliona ton. Lepsze niż w 2017 roku wyniki, mają się też pojawić we Francji i w Niemczech.

Ale zbożowy rynek już nie jeden raz pokazał, jak bardzo potrafi być zmienny. Dlatego na koniec stycznia może jeszcze nie warto aż tak bardzo się przywiązywać do tego, co może się zdarzyć na koniec żniw.

Agrobiznes TVP, 30 stycznia 2018