Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
26 stycznia 2018

Sytuacja na rynku kukurydzy

dorodne kolby kukurydzy
123RF Zdjęcie Seryjne

I tak od początku tygodnia notowania kukurydzy na giełdzie w Paryżu spadły do poziomu niespełna 152 euro, za oceanem do 140 dolarów.

Krajowy rynek zmian nie wprowadza. Ziarna jest u nas pod dostatkiem. Wielu rolników zdecydowało się na wystawienie kukurydzy właśnie w styczniu, a sporo zakładów jej poszukuje. Mimo to mamy handlowy pat. Do transakcji właściwie nie dochodzi, bo żadna ze stron nie chce ustąpić. A wszystko rozbija się o 10 złotych.

 

Kukurydza

oferty zł/t

zakupu 600-620

sprzedaży 630-650

 

Złotego środka niestety brak. Na razie krajowe ziarno jest jednym z najtańszych w całej Unii i producenci mogą sobie pozwolić na czekanie, aż strona kupująca podniesie ceny. "Na razie" - bo w połowie lutego Niemcy uwalniają do sprzedaży swoje rezerwy i na rynku pojawi się bardzo dużo zboża, w tym kukurydzy.

Powinno być więc taniej, co z pewnością będą wykorzystywać przetwórcy, którzy już teraz mają mało surowac w magazynach.

Agrobiznes TVP, 26 stycznia 2018