Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
11 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7302
Euro
4,2966

Kurs średni NBP z dnia
18 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
23 stycznia 2018

Ceny żywca wieprzowego coraz niższe

młode warchlaki
123RF Zdjęcie Seryjne

Przeceny na niemieckim rynku i słaby handel w kraju spowodowały że i nasze zakłady skorygowały cenniki średnio o 20 groszy za kilogram. Mimo mniejszego zapotrzebowania poziom skupu nie spadł, bo zakłady tani towar magazynują teraz w chłodniach. Wśród ekspertów przeważają opinie, że to jedne z ostatnich obniżek. Nadprodukcje udało już się rozładować. W lutym większe powinno być także zapotrzebowanie.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 5,05-5,55

E 4,95-5,45

U 4,65-4,90

R 3,90-4,35

źródło: ZM

 

Niższe są ceny skupu, ale zdecydowanie spadły też ceny zakupu prosiąt. Trzydziestokilogramowe warchlaki sprowadzane z Danii, można teraz kupić poniżej 250 złotych. Tymczasem podczas koniunktury na rynku trzody, stawki sięgały 400 złotych za sztukę.

Agrobiznes TVP, 23 stycznia 2018