Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
19 stycznia 2018

Problemy na rynku dziczyzny

dzik wśród liści
123RF Zdjęcie Seryjne

Ostatnie opady śniegu ułatwiają tropienie dzikiej zwierzyny po śladach. Myśliwi będą więc mieli ułatwione zadanie, choć i tak ocenia się, że w tym sezonie upolowano o kilkanaście procent więcej dziczyzny, niż rok wcześniej, w tym dzików nawet o ponad 20 procent więcej. I właśnie tego towaru przetwórnie mają teraz najwięcej w magazynach.

Zachodni odbiorcy niechętnie kupują dziki z Polski, w obawie przed problemem zbycia tego towaru u siebie, bo tamtejsi konsumenci boją się mięsa zakażonego wirusem ASF. Krajowe zakłady mają więc problem, bo zapasy rosną, a ceny stale spadają.

 

Dziki

ceny skupu zł/kg

wrzesień 4,00-4,50

listopad 2,50-3,00

grudzień 2,00-2,50

teraz 1,50-2,50

źródło: zakłady przetwórcze

 

Firmy próbują znaleźć wyjście z tej sytuacji, sprzedając dziki tylko w kraju lub proponują zachodnim odbiorcom sprzedaż wiązaną. W przystępnej cenie sprzedają jelenie, ale w pakiecie tylko z dzikami. Ten system się sprawdza, ale ma jedną wadę - w efekcie również ceny jeleni zaczęły spadać.

 

Dziczyzna

ceny skupu zł/kg

jelenie 8,00-9,00

sarny 12,00-13,50

źródło: zakłady przetwórcze

Agrobiznes TVP, 19 stycznia 2018