Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-69-48

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 stycznia 2019:ARR

Grudzień 2018

Kursy walut

USD
3,7727
Euro
4,2862

Kurs średni NBP z dnia
22 stycznia 2019

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
16 stycznia 2018

Rynek trzody chlewnej - ceny

trzoda chlewna
123RF Zdjęcie Seryjne

To już kolejny tydzień spadków. Firmy płacą mniej, bo i nasi zachodni sąsiedzi wprowadzili przeceny. 1 euro 34 eurocenty za kilogram - to cena minionego tygodnia. Zachód obniża stawki, bo na światowym rynku konkurencja coraz większa. Chiny - dotychczasowy, potężny kontrahent, ogranicza zakupy i sam stawia na rozwój hodowli. W trzech pierwszych kwartałach ubiegłego roku wielkość eksportu z Unii Europejskiej do Państwa Środka spadła aż o 30%. W tej sytuacji trudno oczekiwać zmiany tendencji. Sprawy nie ułatwia także rozprzestrzeniający się po Europie wirus ASF, który już zmusił Niemców do podjęcia działań.

 

Sprawdźmy jak kształtują się ceny żywca w naszych punktach skupu.

 

Tuczniki

wg wbc zł/kg

S 5,25-5,80

E 5,15-5,70

U 4,90-5,15

R 4,15-4,55

Agrobiznes TVP, 16 stycznia 2018