Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2018

Sytuacja na rynku kukurydzy

woreczek z rozsypanymi ziarnami kukurydzy
123RF Zdjęcie Seryjne

Zwłaszcza, że jest to już ryzykowne. Zdaniem ekspertów z Polskiego Związku Producentów Kukurydzy, ziarno może zawierać bardzo niebezpieczne mykotoksyny. Odbiorcy będą robić na ich obecność badania, a zbierając kukurydzę na własne potrzeby warto zbadać dla bezpieczeństwa kilka próbek.

 

Na giełdach towarowych kukurydza wciąż jest dostępna.

 

Kukurydza

ceny transakcyjne zł/t

sucha 580-640

mokra 380-420

źródło: BM Start

 

Ale maklerzy podkreślają, że jakość tej najtańszej pozostawia wiele do życzenia.

 

Ogólnie zbiory wypadają nieźle w tym sezonie. Ocenia się, że zebrano około 4 milionów ton ziarna kukurydzy, podczas, gdy potrzeby krajowe wynoszą od 2 do 2,5 milionów ton. A zatem pozostaje spora rezerwa na eksport.

Agrobiznes TVP, 11 stycznia 2018