Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
11 stycznia 2018

Ceny bydła

pasąca się krowa
123RF Zdjęcie Seryjne

Ubiegły tydzień dla zakładów przetwórczych był trudny, bo kto miał sprzedać zwierzęta zrobił to jeszcze przed świętami, dlatego towaru było niewiele. Ale teraz skup bydła przebiega już lepiej. W niektórych firmach uboje są nawet większe niż planowano.

Ponad 80% produkowanej u nas wołowiny trafia za granicę. I na tym rynku kurs walutowy odgrywa duże znaczenie. Przy umocnieniu złotówki, jeszcze w grudniu, stawki eksportowe spadły, ale minimalnie - w wadze żywej około 20 groszy za kilogram. I na takim poziomie pozostają na początku stycznia. Przetwórcy mają nadzieję, że obecne ceny uda się utrzymać dłużej, bo te z końca roku były ich zdaniem mocno wyśrubowane, zmniejszając zysk zakładów do minimum.

Teraz sytuacja wróciła do normy. Za byki, w zależności od rasy, można teraz dostać od 7 do 8 zł/kg. Za najlepsze - od 8,5 nawet do 9 zł/kg, a za jałówki tych ras można dostać do 8,5 zł/kg. Pozostałe jałówki najczęściej wyceniane są od 6 do 7 zł za kilogram. Ciężkie krowy, przynajmniej 650 kilogramowe, kosztują w skupie od 5 do 6 zł/kg. I na nie popyt jest duży.

Agrobiznes TVP, 11 stycznia 2018