Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 stycznia 2018

Wyższe ceny rzepaku

pole obsiane rzepakiem
123RF Zdjęcie Seryjne

Gracze czekają na silniejsze sygnały z rynku, a notowania rzepaku jak wspięły się na poziom niespełna 360 euro za tonę, tak w jego okolicach pozostają. Z jednej strony najprawdopodobniej przyczyną jest spora ilość surowca, z drugiej obawy o stan ozimin, zwłaszcza, że pojawił się mróz, a śniegu nie ma.

W kraju handel bardzo powoli się rozkręca. To zasługa kupujących, którzy podnieśli stawki. Jeszcze w grudniu rzepak kupowany był o 30 złotych (na tonie) taniej niż dzisiaj.

 

Rzepak

oferty zakupu zł/t

na eksport 1540

w magazynach krajowych 1477-1555

 

Jednak wiele firm nie czekało na obniżki, które zaproponują producenci i już zaczęło sprowadzać rzepak zza granicy. Rolnicy, obawiając się braku zbytu, nieco obniżyli żądania i teraz oferty sprzedaży zaczynają się od 1560 zł/t. A że ofert sprzedaży pojawia się coraz więcej, to i większe pole do negocjacji.

Agrobiznes TVP, 9 stycznia 2018