Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
12 stycznia 2018:ARR

Październik 2017

Kursy walut

USD
3,3994
Euro
4,1750

Kurs średni NBP z dnia
19 stycznia 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2017

Sytuacja na rynku tuczników

tuczniki zamknięte w zagrodzie
123RF Zdjęcie Seryjne

Taka sytuacja nie pozostaje bez wpływu i na nasz rynek. W punktach skupu kolejne obniżki.

 

TUCZNIKI

wg wbc zł/kg

S 5,40-5,90

E 5,30-5,80

U 5,00-5,25

R 4,25-4,70

źródło: ZM

 

Jaki będzie kierunek zmian? Trudno wyrokować, ale tendencja jest wyraźnie w dół. Z drugiej strony cena jest tak niska, że ciężko sobie wyobrazić jeszcze niższą - komentują przetwórcy. Ale na tym rynku wszystko może się wydarzyć. A kto wyhoduje świnie - musi je sprzedać. I to bez względu na cenę.

Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2017