Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2017

Kolejne cięcia cen na rynku rzepaku

pole rzepaku i zabudowania w tle
123RF Zdjęcie Seryjne

350 euro za tonę - to poziom, z którego dzisiaj startują notowania rzepaku na giełdzie w Paryżu. A zdaniem handlowców granica jeszcze przesunie się w dół, bo popyt wciąż jest niewielki. Przy niskim kursie euro dziwić nie powinny spadki także i u nas. Wczoraj tona rzepaku kosztowała maksymalnie 1530 złotych. Dzisiaj trzeba się było liczyć ze stawkami o przynajmniej 10 zł/t niższymi (ziarno na eksport). W krajowych zakładach tłuszczowych, stawki zaczynają się od 1480 zł/t.

Producenci, którzy ze sprzedażą czekali na koniec grudnia, liczyli na zdecydowanie wyższe stawki - przynajmniej takiej jak przed rokiem. W grudniu ubiegłego roku rzepak na giełdzie Matif kosztował niecałe 410 euro za tonę, a w kraju - maksymalnie 1900 zł/t (przy kursie 1 euro = 4,40 zł). Jednak w tym roku firmy tłuszczowe nie zamierzały kupować zbyt drogo i sprowadzały surowiec z zagranicy. W efekcie kupujących jest teraz niewielu, a rolnicy zostali z dużymi partiami rzepaku na przyszły rok.

Tymczasem w styczniu spodziewane są kolejne transporty importowanych nasion.

Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2017