Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
28 grudnia 2017

Ceny zbóż przed końcem roku

kombajn na polu zboż
123RF Zdjęcie Seryjne

Duzi producenci zbóż zamknęli swoje gospodarstwa już około 20 grudnia i uruchomią działalność ponownie dopiero w styczniu. Natomiast mniejsi rolnicy chętnie ostawiają zboże, tym bardziej, że niektóre firmy nie zgromadziły całości potrzebnych zapasów i teraz muszą dokupić ziarno.

Drogą wodną zboże wypływa tylko dużymi statkami, bo mniejsze jednostki i barki mogą ze względu na krę mieć problem ze zrealizowaniem terminowym zamówienia.

Obecnie porty skupują tylko najlepszej jakości pszenicę oraz kukurydzę.

 

ZBOŻA W PORTACH

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 14% 740

pszenica konsumpcyjna 13,5% 700-705

kukurydza 640

źródło: BM Start

 

W eksporcie zbóż od pół roku z wielu rynków wypierają nas Rosjanie, oferując najniższe stawki w Europie - porównywalne tylko z rumuńskimi.

 

ZBOŻA W MAGAZYNACH

ceny transakcyjne zł/t

pszenica konsumpcyjna 14% 700

pszenica konsumpcyjna 12,5% 650-670

pszenica paszowa 640-680

pszenżyto 580-600

żyto konsumpcyjne 580-600

żyto paszowe 560-570

jęczmień konsumpcyjny 670-700

jęczmień paszowy 600-670

źródło: BM Start

Agrobiznes TVP, 28 grudnia 2017