Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 grudnia 2017

Sytuacja na rynku rzepaku - ceny

rzepak zsypywany na ciężarówkę
123RF Zdjęcie Seryjne

Na paryskim parkiecie Matif notowania rzepaku spadają kolejny tydzień. Tym razem zaczynają dzień od poziomu 356 euro za tonę, to ponad 6 euro niżej niż tydzień temu. A zainteresowanie inwestorów realizacją zysków na koniec roku, tylko napędza przeceny.

To szansa na tańsze zakupy także dla naszych odbiorców rzepaku. Sytuacja sprzyja, bo i złoty się umacnia. Może się więc okazać, że kto czeka zakupami na styczeń, może dodatkowo zarobić. Na styczeń zapowiadane są duże dostawy nasion z importu. Ale i na krajowym rynku nie ma na co narzekać. No chyba, że na ilość transakcji, bo zniechęceni coraz niższymi cenami producenci, niechętnie pozbywają się rzepaku.

A ceny spadają. O stawkach rzędu 1800 zł za tonę, płaconych jeszcze pod koniec listopada, nikt z kupujących nie chce słyszeć. Choć i takie oferty sprzedaży jeszcze się zdarzają.

 

RZEPAK

ceny transakcyjne zł/t

na eksport 1550-1560

w kraju    1530-1570

Agrobiznes TVP, 22 grudnia 2017