Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
22 grudnia 2017

Ile kosztują króliki?

królik z przydomowej hodowli
123RF Zdjęcie Seryjne

W poprzednich kilku latach takiej sytuacji w tym okresie nie było. Jedni mówią, że to wynik większego spożycia, inni - mniejszej hodowli. Ale jedno jest pewne - mamy obecnie największą w Europie dynamikę spożycia królików. Mimo tak dużych braków towaru na rynku, w skupie ceny utrzymują się na stabilnym poziomie.

 

ŻYWIEC KRÓLICZY

fermy zł/kg

standardowe 7-8

o podwyższonym dobrostanie 9-10

hodowla przydomowa 10

źródło: KZHK

 

To dla rolników hodujących te zwierzęta, bardzo dobre ceny. Zwłaszcza, że mogą już handlować na zasadach sprzedaży bezpośredniej.

Konsumenci mają dobrej jakości, świeże mięso o krótkim łańcuchu dystrybucyjnym.

A królików może jeszcze przybywać, bo część właścicieli zagrożonych hodowli szynszyli, chce przestawić się na prowadzenie ferm króliczych. W obliczu ciągłych braków żywca w kraju, to dobra perspektywa.

Agrobiznes TVP, 22 grudnia 2017