Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
21 grudnia 2017

Obniżki cen na rynku drobiu

elementy drobiowe w zakładzie mięsnym
123RF Zdjęcie Seryjne

Sprzedaż czerwonego mięsa oraz drobiu wygląda jak przed 7 laty, czyli zdecydowanie niezadowalająco - komentują maklerzy, a stawki zamiast rosnąć, spadają. Kilogram tuszek poniżej 5 złotych, ćwiartek - do 3 złotych.

 

KURCZAKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 4,80-4,90

ćwiartki 2,90-3,10

skrzydełka 2,30-3,80

filety 12,00-12,50

źródło: BM Agrohandel

 

Nie ma też chętnych na większość podrobów, ale zapasów - też nie ma. Dlatego handel powinien mocno ruszyć do przodu w styczniu. Poszukiwane są jedynie wątróbki z kurczaków na pasztety. Kilogram kosztuje średnio 2,30 zł.

 

Natomiast na rynku indyków kolejne obniżki stawek filetów, choć jeszcze w ubiegłym tygodniu maklerzy spodziewali się zupełnie innego trendu. Szczególnie widać to w kraju.

 

INDYKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

filety 14,50-16,00

uda b/k 9,40-11,00

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 21 grudnia 2017