Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
13 grudnia 2017

Drób jeszcze tani

elementy drobiowe
123RF Zdjęcie Seryjne

Maklerzy sądzą, że na rynku drobiu wzmożony ruch zacznie się dopiero w przyszłym tygodniu. Wtedy większym popytem powinny cieszyć się filety z kurczaków i indyków, gęsi, czy perliczki.

A poniedziałek i wtorek upływał pod znakiem normalnego, niespiesznego handlu. Ceny też, albo wracały do normy, po krótkotrwałych podwyżkach (tak jest w przypadku filetów z kurczaków) albo taniały, tak jak w przypadku ćwiartek czy skrzydełek.

 

KURCZAKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,00-5,20

ćwiartki 3,00-3,30

skrzydełka 3,40-4,00

filety 12,00-12,50

źródło: BM Agrohandel

 

Podobna sytuacja jak z kurczakami jest też na rynku indyków. Stawki za filety nieco spadły, ale prawdopodobnie tylko chwilowo. W przyszłym tygodniu ceny zapewne wzrosną.

 

INDYKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

filety 14,80-16,00

uda b/k 9,40-11,00

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 13 grudnia 2017