Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
5 grudnia 2017

Deszczowe żniwa, wysokie ceny

ziarno kukurydzy na dłoni rolnika
123RF Zdjęcie Seryjne

W tym roku pogoda dała popalić rolnikom uprawiającym kukurydzę: ci, którzy wiosną wcześnie ją siali, musieli przesiewać w maju. Żniwa też zaczęły się później, bo ziarno było zbyt mokre.

Jak mówi Piotr Groehl, rolnik z Zimnic Małych, w tym roku cały czas ziarno miało wysoką wilgotność - powyżej 30%. Inni rolnicy dodają, że opóźnienie zbiorów to także efekt częstych opadów deszczu.

Są tacy, którzy wciąż nie mogą zakończyć zbiorów. Niektóre miejsca są tak mokre, że Piotr Groehl mówi wręcz o pozostawieniu kukurydzy na polu "w prezencie" świątecznym dla zwierzyny. Bo kombajnami na pole po prostu nie da się wjechać.

Mimo tych problemów, dotychczasowe plony są dobre. Choć są one nieco niższe niż w roku ubiegłym, to zebrano blisko 11 ton kukurydzy suchej, co jest bardzo dobrym wynikiem.

Ponieważ wielu rolników po żniwach ma magazyny pełne zbóż, na kukurydzę brakuje im miejsca. Dlatego sprzedają ją prosto z pola. A ceny są dobre - o 15% wyższe niż w roku ubiegłym (obecnie otrzymać można 400 złotych za tonę "trzydziestki").

A kto nie boi się ryzyka i ma własne suszarnie, czeka na jeszcze lepsze ceny.

Giełda Rolno-Paliwowa Rolpetrol, na podstawie: Agrobiznes TVP, 5 grudnia 2017