Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
30 listopada 2017

Dzikie szkody... w kukurydzy

Straty na polu w Wólce Starej koło Rozkopaczewa to, zdaniem właściciela prawie 100 procent. Jak mówi, nie było nawet sensu wjeżdżania na nie kombajnem.

kolba kukurydzy rosnącej na polu
123RF Zdjęcie Seryjne

Dziki zniszczyły też inne uprawy. Ponad 1/3 z 25 hektarów. Dla poszkodowanych rolników to duży problem, ponieważ uprawa kukurydzy jest droga, a w sytuacji, w której z pól nie ma co zbierać, o jakichkolwiek zyskach nie ma mowy. Trudno się zatem dziwić, że właściciele plantacji załamują ręce. Te straty zrekompensować mogą jedynie myśliwi. Przedstawiiele koła pojawili się na miejscu, by ocenić rozmiar zniszczeń. Jak tłumaczy Leopold Kępa, łowczy z Koła Łowieckiego "Szarak" w Lublinie, bierze się pod uwagę powierzchnię danej uprawy, następnie jakość uprawy oraz oględziny mające na celu sprawdzenie jaka powierzchnia uprawy została uszkodzona i w jakim procencie.

Dzikóe nie powstrzymują elektroniczne i zapachowe odstraszacze, których z każdym rokiem myśliwi dostarczają rolnikom coraz więcej.

Koło Łowieckie "Szarak" nr 1 w Lublinie oceniające szkody wyrządzone przez dziki, tylko w tym roku wypłaciło rolnikom ponad 50.000 złotych.

Giełda Rolno-Paliwowa Rolpetrol, na podstawie: Agrobiznes TVP, 30 listopada 2017