Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 listopada 2017

Sytuacja na rynku tuczników

hodowlane tuczniki na sprzedaż
123RF Zdjęcie Seryjne

Według GUS pogłowie świń w Polsce przekracza 11 milionów sztuk, i chociaż nie jest to dużo, to wygląda na to, że potrzeby zakładów udaje się w pełni zaspokoić. Żywca nie brakuje, a grafiki dostaw zapełniane są z tygodniowym wyprzedzeniem.

Nadal zdarzają się też ciężkie sztuki, bo rolnicy próbują zrekompensować sobie stosunkowo niską cenę skupu, wyższą wagą. Ale jak tłumaczą przetwórcy zysk jest tylko pozorny. Wiele zakładów ma ustalone limity wagowe, po ich przekroczeniu stawka za kilogram spada. A przetrzymanie stada nawet tylko przez tydzień oznacza dodatkowe i to znaczne koszty paszy. Dlatego przekonują rolników, że lepiej przywieźć do skupu świnie w optymalnej wadze.

 

TUCZNIKI

wg wbc zł/kg

S 5,70-6,10

E 5,60-6,00

U 5,25-5,53

R 4,45-5,10

żródło: IERIGŻ

Agrobiznes TVP, 29 listopada 2017