Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 listopada 2017

Giełdy towarowe a rynek zbóż

analityk na giełdzie towarowej
123RF Zdjęcie Seryjne

O ile produkcja była wysoka, o tyle zapasy już nie. W ten sezon Unia Europejska weszła z zapasami sięgającymi niespełna 12 milionów ton.

Mniejszy niż przed rokiem jest eksport. Do połowy listopada, za granice Wspólnoty wyjechało 7 i pół procent pszenicy, to o ponad 1/5-tą mniej niż w tym samym czasie 2016 roku. Po ubiegłorocznym, drastycznym spadku zbiorów - Francja - tradycyjnie największy unijny producent i największy eksporter pszenicy odzyskuje pierwsze miejsce. Tuż za nią Rumunia.

Obiecująco zapowiada się nowy sezon. Obecne szacunki produkcji pszenicy sięgają blisko 750 milionów ton. A to oznacza drugi wynik w historii po tegorocznym rekordzie.

O rekordach mówią też Rosjanie. Produkcja ma sięgnąć 33 milionów ton. Wszystko wskazuje więc na to, że w tym sezonie, Rosja stanie się światowym eksporterem pszenicy - wyprzedzając Stany Zjednoczone.

Agrobiznes TVP, 29 listopada 2017