Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
29 listopada 2017

Cena rzepaku słabnie

ziarno rzepaku zsypywane na kontener
123RF Zdjęcie Seryjne

W ciągu zaledwie trzech dni kontrakty na rzepak na paryskiej giełdzie Matif straciły ponad 10 euro, czyli połowę tego co przez cały miesiąc. A zakładana tendencja spadkowa stała się rzeczywistością.

 

RZEPAK - giełda w Paryżu

kontrakty terminowe euro/t

9 listopada  386

28 listopada 366

 

Na zmiany na lepsze się nie zanosi, bo kupujących z giełdy ubywa w coraz szybszym tempie. Być może to efekt dotychczasowych, większych zakupów i pełnych magazynów u przetwórców i inwestorów.

Podobnie jest na naszym rynku. Czas szybkiej sprzedaży po wysokich cenach w tym roku już za nami. Więksi oferenci albo już kupili surowiec, albo wycofali się z zakupów i czekają na zdecydowane obniżki ze strony producentów. Oferty kupna, jeśli się trafiają, to pojedyncze. Odwrotnie niż oferty sprzedaży. Tych jest bardzo dużo, ale cena nadal na poziomie sprzed miesiąca - czyli nierealna do zrealizowania.

 

RZEPAK

oferty giełdowe zł/t

sprzedaży    1620-1640

zakupu       1560-1570

zakupu na eksport 1580-1600

Agrobiznes TVP, 29 listopada 2017