Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
24 listopada 2017

Zawirowania cenowe na rynku rzepaku

lśniące ziarno rzepaku zsypywane z łopaty
123RF Zdjęcie Seryjne

Ozimy rzepak nie ma w tym sezonie łatwych warunków do wzrostu. Przez padające od lata deszcze, gleba jest tak nasiąknięta wodą, że choroby grzybowe mogą atakować plantacje ze zdwojoną siłą. I atakują. Zdaniem ekspertów porażenie roślin między innymi suchą zgnilizną kapustnych jest tej jesieni wyjątkowo silne. A im bardziej rozwinięta plantacja, tym więcej strat.

Zabiegi ochronne, choć konieczne, mogą nie uratować wszystkich upraw. Dlatego niechęć rolników do wystawiania większych partii surowca - nie dziwi. Nie dziwi też chęć sprzedaży po jak najwyższych stawkach. Producenci liczą za tonę nasion w gospodarstwie, powyżej 1600 złotych. Ale takich cen zakłady bez dowozu nie płacą, bo mają jeszcze spore zapasy surowca i wiedzą, że na rynku rzepaku wciąż jest dużo.

 

RZEPAK

ceny transakcyjne zł/t

w gospodarstwie 1540-1580

z dowozem 1570-1620

na eksport 1600-1610

 

Trwa więc cenowa przepychanka, a do transakcji najczęściej dochodzi, gdy rolnikom bardzo zależy na otrzymaniu gotówki jeszcze przed świętami.

Agrobiznes TVP, 24 listopada 2017