Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
24 listopada 2017

Tanieje mięso drobiowe

pracownik nad elementami drobiowymi
123RF Zdjęcie Seryjne

Nie najlepiej sprzedają się teraz tuszki, ćwiartki i skrzydełka. Te ostanie ze względu na kłopoty z eksportem na Daleki Wschód. Najkorzystniejsza sytuacja jest z filetami. W tym przypadku i zainteresowanie i ceny - wysokie.

 

KURCZAKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,00-5,20

ćwiartki 3,00-3,40

skrzydełka 2,60-3,80

filety 13,00-13,90

źródło: BM Agrohandel

 

Drożeją też podroby, które coraz częściej są poszukiwane.

A na rynku indyków? Też sporo obniżek. Głównie zauważalne są te dotyczące filetów. Ma to związek z mniejszym eksportem na zachód Europy.

 

INDYKI

ceny transakcyjne zł/kg

filety 15,00-16,50

uda b/k 9,20-11,50

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 24 listopada 2017