Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
24 listopada 2017

Na świecie spadki cen, u nas lekkie podwyżki

kukurydza i jej ziarno na dłoni rolnika
123RF Zdjęcie Seryjne

I chociaż według Amerykanów tegoroczne zbiory kukurydzy maja być mniejsze od ubiegłorocznych o 3% - to zapasy, z jakimi weszliśmy w ten sezon są rekordowe. A to oznacza, że mniejszej podaży ziarna wcale nie odczujemy.

Jednak prognozy jak zawsze zweryfikuje pogoda. Teraz kluczowe będą warunki w Ameryce Południowej, gdzie aura jak dotychczas nie sprzyjała zasiewom. Ale na razie nadpodaż kukurydzy zachęca inwestorów do pozbywania się kontraktów długoterminowych, co jeszcze bardziej potęguje spadki.

Pięć lat temu notowania kukurydzy przekraczały 300 dolarów za tonę i od tego czasu sukcesywnie szły w dół. Teraz ledwie przekraczają 130 dolarów.

Tymczasem u nas lekkie wzrosty. Daleko jeszcze do sierpniowych stawek przekraczających 700 zł/t, ale widać tendencję wzrostową. Teraz tona kukurydzy kosztuje najczęściej od 590 zł to 620 zł.

Agrobiznes TVP, 24 listopada 2017