Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
17 listopada 2017

Gęsina wraca gęsiego

hodowla gęsi
123RF Zdjęcie Seryjne

Hodowców gęsiny przybywa, przybywa też uwielbiających jej smak konsumentów. W ciągu ostatnich sześciu lat spożycie gęsi w Polsce potroiło się.

A do hodowli gęsi nie potrzeba dużego gospodarstwa, co więcej - za hodowlą przemawia czysta matematyka. Za gęś fermową hodowca w ubojni dostaje około pięćdziesięciu złotych, przyzagrodową dwa razy tyle. Ale to nie wszystko, ponieważ niektóre gospodynie sprzedają nie tylko gęsi, ale i pasztety z gęsiny, pierogi czy inne dania.

Gęsina ma wiele walorów zdrowotnych. Mówi się, że to antidotum na choroby cywilizacyjne, na Alzheimera, cukrzycę czy zawały serca.

90% polskiej gęsiny trafia na eksport. Głównie do Niemiec. Ale i Polacy, po latach przerwy, coraz częściej przekonują się do gęsiny.

Agrobiznes TVP, 17 listopada 2017