Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-25-77

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
19 października 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7485
Euro
4,2984

Kurs średni NBP z dnia
23 października 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
9 listopada 2017

Elementy drobiowe podrożały

ferma hodowlana drobiu
123RF Zdjęcie Seryjne

Na rynku kurczaków wzmożonego handlu jakiego oczekiwali maklerzy przed 1 listopada nie było, ceny krążyły w pobliżu 5 złotych za kilogram tuszek. Dopiero od ubiegłego czwartku stawki zaczęły się piąć w górę i sięgają teraz 5 i pół złotego. Choć z drugiej strony potaniały elementy, które swój okres zainteresowania (czas grilla) mają już dawno za sobą.

 

KURCZAKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

tuszki 5,40-5,-60

ćwiartki 3,30-3,40

skrzydełka 3,40-3,80

filety 12,50-13,20

źródło: BM Agrohandel

 

SKÓRKI

1,50-1,80 zł/kg

 

Rosną też ceny podrobów na przedświąteczne pasztety.

 

Na rynku indyków coraz częściej mówi się o presji zagranicznych odbiorców na obniżki, ale tych w cennikach jeszcze nie widać. Stawki od tygodnia są stabilne, a eksport - w ramach podpisanych wcześniej kontraktów - ma się dobrze.

 

INDYKI NA GIEŁDACH TOWAROWYCH

ceny transakcyjne zł/kg

filety   15,50-16,50

uda b/k  9,40-11,50

źródło: BM Agrohandel

Agrobiznes TVP, 9 listopada 2017