Zgłoś ofertę zakupu
bądź sprzedaży
zboża, mięsa:
wypełnij formularz
lub zadzwoń

42 636-87-38

Zgłoszenie jest bezpłatne

MRiRW

Cotygodniowe informacje
20 lipca 2018:ARR

Lipiec 2018

Kursy walut

USD
3,7170
Euro
4,3275

Kurs średni NBP z dnia
20 lipca 2018

Najważniejsze informacje o giełdzie rolnej Rolpetrol

Giełda rolna Rolpetrol istnieje od 1991 roku. Od chwili założenia jej głównym celem jest pośredniczenie w obrocie zbożem i mięsem. Monitorujemy ceny zboża i mięsa, na bieżąco śledzimy rynek skupu zbóż i podajemy zawsze aktualne informacje, których źródłem są między innymi:
- giełdy towarowe
- giełdy spożywcze

Nasza giełda jest przykładem podmiotu budującego zaufanie wśród uczestników obrotu giełdowego - dowodem na to jest każda transakcja przeprowadzana przez nasz doświadczony zespół maklerów. Dodatkowo warto podkreślić, że w ciągu 26 lat naszej działalności wypracowaliśmy sprawdzone procedury, dzięki którym przeprowadzone przez naszą giełdę transakcje są bezpieczne, zaś ryzyko związane z obrotem towarami - zredukowane do minimum. Ten fakt dodatkowo uwiarygadnia nas w oczach naszych partnerów i kontrahentów.

W okresie działalności Giełdy rolnej Rolpetrol zawarto i zrealizowano już kilkadziesiąt tysięcy umów. W giełdowej bazie danych znaleźć można z kolei dziesiątki tysięcy podmiotów aktywnie działających na rynku zbóż, a także na rynku mięsa.

Umożliwiamy Państwu stworzenie autentycznego środowiska bazującego na wzajemnym zaufaniu, którego uczestnicy pozyskują nowe kontakty, współdziałają ze sobą i budują trwałe relacje przynoszące korzyści każdej ze stron.

Z całą stanowczością możemy stwierdzić, że jesteśmy postrzegani jako najbardziej wiarygodne i aktualne źródło informacji cenowej na rynku mięsa i zboża.

Kto uczestniczy w obrocie towarowym na naszej Giełdzie rolnej?

  • producenci zbóż, hodowcy
  • zakłady mięsne, ubojnie
  • zakłady zbożowe
  • wytwórnie pasz
  • zakłady drobiarskie
  • przedsiębiorstwa handlowe
  • eksporterzy i importerzy
10 października 2017

Teraz soja!

soja obsypująca się ze strąków
123RF Zdjęcie Seryjne

Trwają zbiory soi. Mokre i chłodne lato oraz ostatnie opady deszczu spowodowały, że opolscy rolnicy później niż wskazują na to terminy agrotechniczne zaczęli żniwa tej ciepłolubnej rośliny strączkowej. Pomimo niskich plonów w ubiegłych 2 latach, zainteresowanie uprawą tej ciepłolubnej rośliny strączkowej wciąż jest ogromne.

Zarówno rolnicy, jak i naukowcy prowadzący od kilku lat doświadczenia w uprawie tej rośliny na Opolszczyźnie uważają, że jej uprawa jest opłacalna. Większość plantacji soi w Polsce to uprawy nasienne. Rolnicy najczęściej mają podpisane kontrakty, a ze zbytem nie ma problemu. Jak mówi prezes RSP Twardawa Ryszard Bandurowski, zainteresowanie uprawą soi jest coraz większe. Co ważne, nie jest to soja genetycznie modyfikowana.

Dotychczas największym problemem w uprawie soi był brak ochrony plantacji, ale udało się zarejestrować 10 przeznaczonych dla niej herbicydów. Dzięki temu można ją łatwiej i taniej uprawiać, a dodatkowo ma się pewność, że polska soja - w przeciwieństwie do większości sprowadzanych z zagranicy nasion - jest wolna od GMO.

Agrobiznes TVP, 10 października 2017